قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

کلیه فعالیت های این سایت بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
1

تعاریف؟

کارت تخفیف تومانی) کارت تخفیف مغناطیسی پی وی سی مایفرغیر تماسی میباشد که کارت تخفیف تومانی گفته می شود.

مشتری ) کسی است که کارت تخفیف تومانی کارت به نام او شخصی سازی شده و صادر گردیده است..

مشترک ) به مراکز ، فروشگاه ها و واحدهای تجاری که صادر کننده کارت تخفیف تومانی هستند اطلاق میگردد.

نمایندگی ) به اشخاص حقیقی و یا حقوقی که در یک استان ، شهر ، منطقه ، ناحیه و یا یک صنف به نیابت از کارت تخفیف تومانی مراکز تحت پوشش دارن اطلاق می گردد.

مقررات و شرایط عمومی ‌و اختصاصی عضویت

استفاده نمایندگان ،مشترکین ومشتریان از امکانات کارت تخفیف تومانی، سامانه و درگاه پرداخت اینترنتی طبق ضوابط و مقررات سایت www.towmoney.com می باشد.
1

کارت

کارت تخفیف تومانی در مرکزیا فروشگاهی که کاربر اولین بارمراجعه کرده صادر ، فعال و تحویل می گردد. ولی مشتری می تواند در هر مرکز یا فروشگاهی که مشترک تومانی باشد از کارت تخفیف تومانی استفاده کند.اعتبارات واریزی در هر مرکز فقط در همان مرکز قابل استفاده است. (درفاز اول).

این کارت رایگان می باشد و هنگام مراجعه به مرکز طرف قرارداد فقط برای یک بار هنگام صدورکارت، مبلغی بابت حق اشتراک ،از اعتبار کارت کسر می گردد، و هیچگونه وجهی بابت کارت دریافت نمی شود .

مسئولیت کلیه اعتبارات واریزی به کارت تخفیف تومانی به عنوان تخفیف طبق قرارداد منعقده به عهده مرکز صادرکننده آن می باشد و سایت تومانی هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ندارد و نخواهد داشت.

مصرف اعتبارکارت تخفیف تومانی برای هر سال شمسی تا پایان همان سال می باشد.

اعتبار کارت تخفیف تومانی ۵ سال می باشد.

2

احراز هویت کاربران

کاربران سامانه تومانی فقط در صورتی که مشترک تومانی باشند می توانند از امکانات سایت و درگاه پرداخت استفاده نمایند.

در صورتی که کاربر دارای کارت تخفیف تومانی باشد به معنی این است که در وب سرویس www.towmoney.com ثبت نام شده ،و در غیر این صورت با مراجعه به مراکز طرف قرارداد تومانی و تحویل رایگان کارت تخفیف تومانی ، یا خرید کارت از سامانه www.towmoney.comوگرفتن نام کاربری و پسورد پنل کاربری از طریق پیامک ،ثبت نام و احراز هویت می شود .

3

تعهدات مالی

نصب وراه اندازی سیستم کارت تخفیف تومانی برای مشترکین طبق تعرفه مندرج در سایت،وطی قرار داد کتبی منعقد انجام میگردد.

مشترکین بابت تحویل کارت تخفیف تومانی به مشتریان خود طبق سیاست های مالی خود عمل کرده و سایت تومانی هیگونه مسئولیتی از این بابت ندارند.

در صورت تقاضای خرید کارت تخفیف تومانی از سامانه، کاربر با پر کردن فرم مشخصات و پرداخت وجه طبق تعرفه از طریق درگاه پرداخت عضو کارت تخفیف تومانی شده و کارت به آدرس اعلام شده توسط وی از طریق پست ارسال می شود.

در صورت پرداخت از طرق دستگاه خود پرداز شماره تراکنش را در فیلد مشخص شده وارد و دکمه ارسال را کلیک کنید .پس از تائیدیه واریز وجه ، کارت به آدرس اعلام شده توسط وی از طریق پست ارسال می شود.

صورتحساب کارمزد کارت تخفیف تومانی از طریق پیامک در سررسید های ماهیانه به صورت اتوماتیک از طریق سامانه برای مشترکین پیامک می شود و مشترکین میباید پس از ایجاد درگاه پرداخت ، فقط از طریق درگاه و تا آن زمان از طریق فرم مشخصات با درج شماره پیگیری حواله در فیلد مربوطه و کلیک روی دکمه ارسال اقدام به تسویه حساب نمایند.

4

پشتیبانی

کارت تخفیف تومانی در مرکزیا فروشگاهی که کاربر اولین بارمراجعه کرده صادر ، فعال و تحویل می گردد. ولی مشتری می تواند در هر مرکز یا فروشگاهی که مشترک تومانی باشد از کارت تخفیف تومانی استفاده کند.اعتبارات واریزی در هر مرکز فقط در همان مرکز قابل استفاده است. (درفاز اول).

در صورت بروز هر گونه مشکل، برای ارتباط با کارشناسان فنی پشتیبانی از طریق ارسال تیکت ،و یا در ساعات اداری از ۹ الی ۱۷ از طریق تلفن ۸۸۰۱۲۲۱۵ و در ساعات غیر اداری از طریق خط پشتیبانی ۰۹۳۳۳۰۷۴۷۱۴ ویا ایمیل support@towmoney.com تماس حاصل فرمائید تا در اولین فرصت به مشکل شما رسیدگی عمل آید.

اشتراک و پشتیبانی تومانی کارت دائمی و کاملا رایگان بوده و هیچ گونه وجهی نباید پرداخت گردد.

5

قوانین حقوقی

در مواردی که کارت تخفیف تومانی بنا به عللی از قبیل خرابی دستگاه های کامپیوتری ، قطعی اینترنت و خطوط ارتباطی ، رویدادهای اجتناب ناپذیر ، و هرآنچه که خارج از کنترل باشد قادر به ارائه خدمات نباشد مسئولیتی متوجه تومانی نخواهد بود.

چنانچه کاربر بصورت غیر مجاز قصد ورود به سیستم را داشته و یا بمدت ۶ ماه از پنل کاربری خود در سیستم استفاده نکند شناسه کاربری وی توسط تومانی غیر فعال می‌گردد .

تومانی می‌تواند کلیه موضوعات مشکوک و اطلاعات مربوط به اشخاص مظنون به سوء استفاده از سیستم را به مقامات انتظامی ‌و قضائی اعلام دارد تا تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

چنانچه کاربران شرایط و مقررات سیستم و یا سایر قوانین تومانی را رعایت ننماید تومانی می‌تواند علاوه بر پیگرد قانونی موضوع ، هر زمان و بدون اطلاع قبلی نسبت به سطح کاربر (نمایندگان _مشترکان _ مشتریان ) و قرارداد منعقده با آنها شناسه کاربری آنها را غیر فعال و در مورد مشتریان ، کارت تخفیف تومانی آنهارا ابطال نماید

تومانی هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارت و زیانهای وارده به مشتریان در خصوص تعطیلی ، ورشکستگی ،فوت ، مهاجرت ،عدم تعهد نسبت به اعتبارات واریزی مجازی در کارت و …… مشترکین و نمایندگان را نخواهد داشت.

به هنگام بروز حوادث غیر مترقبه و سایر عوامل خارج از اختیار تومانی از قبیل و نه محدود به( جنگ، اعتصاب، اغتشاش عمومی، صاعقه، آتش سوزی،زلزله، سیل) ، اشکالات ناشی از تصمیمات و عملیات داخلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکتهای تابعه از جمله شرکت های مخابرات،محدودیت صادرات و واردات، محدودیت تبادل ارزی با خارج، وضع قوانین و مقررات و دستورالعملهای جدید دولتی، تا زمانی که وضعیت فوق العاده وتبعات آن برطرف نشده باشد، به گونه ای که انجام تعهدات و خدمات کارت تخفیف تومانی را با اشکال مواجه کند مسئولیتی متوجه تومانی نخواهد بود.

نمایندگان و مشترکین کتبا یک نفر را بعنوان نماینده فنی خود همراه با آدرس پست الکترونیکی وی به تومانی معرفی می نمایند.هرگونه هماهنگی و توافق در خصوص ادامه همکاری در صورت عدم حضور شخص (نمایندگان یا مشترکین )با نماینده مذکور مورد تائید نمایندگان یا مشترکین میباشد.

در صورت فوت یا حجر هر یک از اعضاء، حساب کاربری وی مسدود می گردد و پس از طی مراحل قانونی وجه مجازی حساب مسدودی در صورت درخواست به وراث یا قیم وی مسترد می گردد.

قرادادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده اند درصورتیکه مخالف صریح قانون نباشد نافذ است.

نمایندگان یا مشترکین متعهد به رعایت کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشند و هرگونه مسئولیت ناشی از عدم رعایت قوانین فوق توسط نمایندگان یا کاربران آنها و مشترکین یاکاربران آنها به عهده نمایندگان یا مشترکین بوده و تومانی مسولیتی در این قبال نخواهد داشت.

کاربران می توانند با ارسال تیکت ، پیام خصوصی به پست الکترونیکی info@towmoney.com، ویا از طریق منوی شکایات، شکایات خود نسبت به تخلفات نمایندگان و یا مراکز اشتراک را به مدیران تومانی اعلام کنند.

بند الف از ماده۲ فصل دو م قانون تجارت الکترونیک ‌الف – «‌داده پیام» (Data Message): هرنمادی از واقعه، اطلاعات یا مفهوم است که‌با وسایل الکترونیکی، نوری و یا فناوری‌های جدید اطلاعات تولید، ارسال، دریافت،‌ذخیره یا پردازش می‌شود.

ماده ۵ از فصل چهارم قانون تجارت الکترونیک هرگونه تغییر در تولید، ارسال، دریافت، ذخیره و یا پردازش داده پیام با‌توافق و قرارداد خاص طرفین معتبر است.

})